Wybieranie numeru po pijanemu - 8 trzeźwych powodów, by odłożyć telefon

Pewnego dnia dostałem maila od przyjaciela. Zdecydowanie rozżalony przyjaciel, prosząc mnie o napisanie artykułu na temat pułapek związanych z wykonywaniem telefonu po pijanemu. Powiedział: "Miałem mały incydent tamtej nocy. Otrzymałem pogardliwy e-mail od mojej przyjaciółki (być może już nie przyjaciółki), która przypomniała mi o wiadomości, którą zostawiłem na jej maszynie późno w nocy (nie przypominam sobie, żebym to robił). Nazwała mnie "plugawym kundlem" i zaznaczyła, że nie chce już nigdy więcej ze mną rozmawiać. Najwyraźniej byłem dość brutalny w seksualnych insynuacjach... proszę zauważyć, że nie jestem z tego zbyt dumny".

Moją pierwszą reakcją było zbesztanie go. W rzeczywistości powiedziałem, że uważam, iż jest on "trochę za stary na takie zachowanie" i że nie ma żadnego usprawiedliwienia dla dzwonienia po pijanemu (DWD).

Teraz, kiedy mam jasną głowę, czuję się trochę zadufana w sobie. Nie wysyłam już wiadomości tekstowych, których żałuję. Nie zapominam, że dzwoniłam 20 razy w ciągu godziny i dzwonię ponownie. Wiesz, o czym mówię: budząc się z bólem głowy i mdłym uczuciem, że zrobiłeś coś złego. Naprawdę, naprawdę źle...

Patrzysz na swój telefon, leżący na podłodze obok twoich watowanych spodni i konfetti pogniecionych banknotów dolarowych, jakbyś obudził się i znalazł na dywanie żywy granat ręczny. O BOŻE, CO JA ZROBIŁEM?

Wystarczająco źle było, kiedy mruczałeś do automatycznej sekretarki lub pozwalałeś obiektowi swoich uczuć powiedzieć: "Proszę, przestań dzwonić". Wraz z pojawieniem się wiadomości tekstowych, pijacy mogą robić z siebie głupców późno w nocy, bez kontroli. I jak prezent, który nie przestaje dawać, odbiorca (który nie spał dobrze przez te wszystkie powiadomienia o przychodzących SMS-ach) czyta wiadomości w zimnym świetle dnia. To ustawia cię do bycia nazwanym rzeczy jak "brudny kundel", pogorszone przez grubą głowę i stop-and-go pamięci, co dokładnie powiedziałeś, aby zasłużyć na taki witriol ...

Czy nie cieszysz się, że już tego nie robisz?

Jeśli nadal pijesz od czasu do czasu, jeśli czujesz się potrzebny późno w nocy, lub jeśli musisz mieć przypomnienie o przeszłych zachowaniach, aby wzmocnić swoje trzeźwe postanowienie, czytaj dalej.

8 rzeczy, których nie wolno robić z telefonem komórkowym:

  1. Wylewanie fałszywych protestów miłości
  2. Co gorsza, wysyłaj prawdziwe deklaracje uczuć - spotykając się z "Huh? Kto to jest ?" na drugim końcu telefonu
  3. Udostępniaj "urocze" zdjęcia siebie, udrapowanej na kolanach pijanych ludzi, których nie znasz
  4. Zadzwoń 25 razy(powiedz mi, że nie zadzwoniłem 25 razy...)
  5. Werbalnie parry - na pewno będziesz tam, i coraz bardziej, gniewne odpowiedzi, że nadal nie jesteś tam
  6. Odbieraj rachunki za rzeczy, które kupiłeś, ale nie bardzo chciałeś (jak 5 pizz czy szczeniak rasy Great Dane...)
  7. Wyślij łzami wypełnione wiadomości mówiąc: "Dlaczego mnie nie kochasz?".
  8. Napisz kiedykolwiek popularną notatkę "zatrutym długopisem".

Tak, panie i panowie, wysłałem wszystkie powyższe wiadomości, kiedy byłem w moich filiżankach. Moje delikatne używanie telefonu jest tylko jednym z wielu powodów, dla których kocham być trzeźwy. Istnieje AP o nazwie "Drunk Mode", który uratuje cię przed samym sobą. Blokuje on Twój telefon przed dzwonieniem, wysyłaniem SMS-ów lub zdjęć do określonych osób z Twojej listy kontaktów na okres do 12 godzin.

To świetny pomysł, ale nie znam nikogo, kto by go używał - bo nikt nie idzie do barów spodziewając się, że zostanie żałosnym, przegranym idiotą. A kiedy trzeba włączyć "Drunk Mode", jest się już zbyt nawalonym, by myśleć, że zrobi się coś złego.

Nie chcę zabrzmieć jak prorok, ale powiem wam wszystkim to, co ja powiedziałem mojemu rozżalonemu przyjacielowi: Przestańcie przesadzać z piciem - w rzeczywistości przestańcie pić w ogóle. Jeśli wykonujesz telefony późno w nocy, które zawstydzają cię następnego dnia, lub wpływają na twoje związki, to pijesz za dużo.

Gdzie jest punkt informacyjny, który mówi ci, żebyś odstawił alkohol i wziął taksówkę do domu?