Jak uzależnieni mają tendencję do zachowywania się w związkach?

Bycie w bliskim związku z osobą uzależnioną może być trudne - nawet jeśli nie wiesz, że osoba, z którą się spotykasz, jest uzależniona od narkotyków. Narkomani są przebiegli i potrafią bardzo dobrze ukrywać swoje uzależnienie nawet przed tymi, którzy są z nimi bardzo blisko.

Niestety, nawet ci narkomani, którzy są bardzo dobrzy w ukrywaniu swojego uzależnienia, nie są w stanie usunąć wpływów swoich uzależnień ze swoich związków. Kwestie emocjonalne i problemy domowe są często powszechne, gdy narkoman bierze udział w bliskim związku, a nawet gdy te problemy są nieobecne, może być trudno rozwijać trwały związek.

W tym artykule będziemy dyskutować o tym, jak narkomani zachowują się podczas relacji. Jeśli jesteś już świadomy, że twój partner zmaga się z uzależnieniem, może to pomóc ci zrozumieć, dlaczego twój partner zachowuje się w sposób, w jaki to robi. Jeśli masz podejrzenia, to może pomóc w ustaleniu, czy twój partner ukrywa uzależnienie od narkotyków - a jeśli czytasz to jako uzależniony, możesz nauczyć się czegoś lub dwóch o tym, jak twoje uzależnienie może wpływać na twojego partnera.

Czy spotykasz się z narkomanem?

Może być trudno wiedzieć na pewno, czy chodzisz z narkomanem, czy nie. Jeśli twój partner nie jest bezwstydny i bardzo otwarty na temat swojego uzależnienia, lub w inny sposób bardzo zły w ukrywaniu go, są szanse, że może być trudno rozpoznać, czy jest uzależniony, czy nie.

Jedną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że jeśli masz podejrzenia, to z pewnością warto się temu przyjrzeć - nie tylko dla swojego dobrego samopoczucia, ale dla zdrowia i bezpieczeństwa uzależnionego partnera.

Istnieje kilka rzeczy, które mogą wskazywać na to, że Twój partner używa lub nadużywa narkotyków i próbuje to przed Tobą ukryć. Te rzeczy mogą obejmować:

  • Częste wydawanie większej ilości pieniędzy niż zamierzali, zanurzanie się we wspólnych oszczędnościach lub znikanie finansów, których nie można rozliczyć.
  • Wychodzenie z domu przez dłuższy czas bez żadnego planu, lub wychodzenie na krótkie okresy często po to, by "spotkać się z przyjacielem" lub załatwić jakąś szybką sprawę.
  • Wracanie po spotkaniu z przyjacielem lub załatwieniu sprawy w innym stanie umysłu lub zachowywanie się inaczej niż wcześniej.
  • Częste chorowanie, zwłaszcza rano, lub doświadczanie objawów odstawienia , do których należą: smarkanie, kichanie, nadmierne ziewanie, mdłości, wymioty, zmęczenie i niepokój. Należy pamiętać, że objawy te mogą wskazywać na przeziębienie lub problem ze zdrowiem psychicznym; jednak powtarzające się i nieustanne objawy fizyczne w połączeniu z niektórymi z tych innych problemów mogą wskazywać na wycofanie.
  • Zauważenie śladów na skórze, zwykle na przedramieniu. Niektórzy uzależnieni wolą wstrzykiwać narkotyk w miejscach, które nie mogą być łatwo zauważone przez innych, np. na udach.
  • Znalezienie w śmieciach kawałków folii aluminiowej, małych torebek lub końcówek strzykawek.
  • Zmiany w rytmie snu. Jeśli twój współmałżonek często nie śpi w nocy lub do bardzo późnych godzin, może to wskazywać, że używa środków pobudzających.
  • Zmiany w jedzeniu. Jeśli twój partner całymi dniami nie je, może to również wskazywać na stosowanie stymulantów.
  • Chorowanie za każdym razem, kiedy wyjeżdżasz na wycieczkę, na wakacje lub wyjeżdżasz z miasta na dłużej niż jeden dzień.

Wszystkie te rzeczy mogą sugerować, że twój partner używa narkotyków; ważne jest jednak, aby nie przyjmować żadnych założeń. Podnoszenie tego pomysłu z miejsca życzliwości i współczucia jest najlepszym sposobem, aby się nim zająć. Atakowanie lub oskarżanie narkomanów może sprawić, że będą się oni bronić, a jeśli twój partner nie używa narkotyków, może to być odebrane jako niezwykle obraźliwe.

Związek narkomana z narkotykami

Jedną z innych rzeczy do rozważenia jest fakt, że narkomani w związkach są rzeczywiście stara się utrzymać dwa związki - jeden z siebie, a jeden z narkotykami. Jest to również zazwyczaj wskazanie na pękniętą relację z samym sobą.

Osoby o silnych, zdrowych relacjach z samym sobą zazwyczaj nie nadużywają narkotyków. Oznacza to, że jeśli widzisz narkomana, możesz zobaczyć kogoś, kto nie rozumie lub nie kocha siebie tak bardzo, jak mogliby. To może być problematyczne i może utrudnić stworzenie silnych podstaw związku.

Niezależnie od ich relacji z samym sobą, narkomani, którzy są uzależnieni od swojego narkotyku z wyboru, muszą utrzymać solidną relację z ich uzależnieniem. To zazwyczaj ma pierwszeństwo przed innymi związkami w ich życiu, czy to romantycznymi, rodzinnymi, czy przyjaźniami.

Kiedy ktoś jest uzależniony od narkotyków, jego priorytety odnoszą się do narkotyków. Będą, dosłownie, chorować, jeśli nie dostaną swoich leków.

Co to pociąga za sobą jest to, że będą one priorytetem uzyskanie narkotyków i uzyskanie pieniędzy na narkotyki ponad wszystko inne, chyba że są w sytuacji, gdzie jest to bezpieczniejsze i lepiej dla ich wiarygodności, aby ryzykować wycofanie w celu ukrycia ich używania narkotyków. Może to prowadzić do tego, że wydają się zaniedbane, brakuje im spotkań lub są emocjonalnie niedostępne dla Ciebie.

W rzeczywistości, wiele osób zażywających narkotyki może mieć trudności z zarządzaniem swoim zdrowiem emocjonalnym - zwłaszcza w związku. Narkotyki są notorycznie zakłócają zdolność osoby do radzenia sobie z ich emocjami, a narkomani są często podatne na irracjonalne wybuchy, pasywnej agresji, depresji, lęku i innych problemów, które mogą utrudnić dla dwóch z was, aby się dogadać.

Intymność emocjonalna a uzależnienie od narkotyków

Jedną zkwestii, zktórą zmaga sięwielu narkomanów jest intymność.

Można to zrozumieć, po prostu uznając sposób, że ludzie mają tendencję do projekcji ich emocjonalnej rzeczywistości na tych, że są blisko z. W tym przypadku prawdziwe jest powiedzenie, że można kogoś kochać tylko tak bardzo, jak on sam siebie kocha .

W większości przypadków ludzie, którzy są naprawdę zżyci ze sobą, dążą do bycia zdrowymi i szczęśliwymi bez pomocy substancji. Narkomani, którzy zaczynają rozumieć siebie emocjonalnie i intymnie mają tendencję do podejmowania wysiłku, aby uniknąć używania narkotyków. Jednak ci, którzy są w trakcie uzależnienia, na ogół nie mają intymnej relacji z samym sobą.

Oznacza to, że na ogół mają trudności z utrzymaniem intymnej relacji z samym sobą. Kiedy sprawy stają się intymne w związku - kiedy pojawiają się kwestie takie jak zdrowie emocjonalne, traumy z przeszłości, opieka, współczucie i podobne rzeczy - narkomani mogą nie wiedzieć, jak właściwie reagować. To nie jest z powodu umyślnej ignorancji - to dlatego, że brakuje im zdolności, aby zająć się tymi sprawami w sobie.

Może to prowadzić do takich rzeczy jak nieuzasadnione kłótnie. Jeśli ktoś, kto nie rozumie siebie w sposób intymny, jest dotykany w sposób intymny, może to być dość wyzwalające. Ci, którzy nie rozumieją swojego zdrowia emocjonalnego często reagują na te wyzwalacze z "kocem" emocji gniewu.

To może być niezwykle trudne w związku. Zwykła rozmowa na temat poprawy relacji lub ustalenia granic może być postrzegana przez uzależnionego jako osobisty atak i może prowadzić do agresji, kłótni i defensywy.

Zaufanie i prawda wśród narkomanów

Jedną z rzeczy, które mogą być trudne do czynienia z żyjąc lub widząc kogoś, kto jest uzależniony od narkotyków jest zaufanie do nich. Jest to szczególnie prawdziwe wśród uzależnionych, którzy kłamią, aby ukryć swoje uzależnienie.

Kłamstwo w celu ukrycia uzależnienia może wydawać się proste - gdybyś zapytał ich, czy używają narkotyków, po prostu powiedzieliby, że nie, prawda? Niestety, tak nie jest.

Ukrywanie uzależnienia jest wielką męką i wymaga kłamania lub "naginania prawdy" w wielu kwestiach. Powiedzmy, że twój partner musi chodzić po narkotyki dwa lub więcej razy dziennie. Oznacza to, że za każdym razem, kiedy idzie po narkotyki, będzie musiał wymyślić historię o tym, co robił lub dlaczego musi wychodzić z domu w regularnych odstępach czasu.

Prawdopodobnie będą wymyślać wyszukane historie, aby wyjaśnić, dlaczego tak często chorują lub próbować wyjaśnić, dlaczego muszą chodzić do łazienki tyle razy w ciągu jednej nocy. Te wyjaśnienia są nie tylko logiczne i wiarygodne, ale często generują współczucie dla tej osoby. Ta sympatia może odwrócić uwagę od twoich podejrzeń.

Podczas gdy narkoman zazwyczaj ma dobre - lub przynajmniej zrozumiałe - intencje, kiedy kłamie, aby ukryć swoje uzależnienia, może to być niebezpieczne dla związku. Podczas gdy oni mogą zamierzać po prostu uniknąć zranienia cię, lub mogą chcieć czuć się swobodnie, aby używać narkotyków bez osądzania lub powodowania niepokoju, cykl nawykowego kłamania może prowadzić do problemów w innym miejscu w związku.